Dračí síla udeřila! Oceláři nadělili Malmö osm gólů

06.08.2021 | Šárka Kolková

Pod Javorovým se odehrál první zápas turnaje, ve kterém nastoupili mladí Oceláři proti švédskému celku, Malmö Redhawks. Rival, který přiletěl ze severu, Oceláře na začátku potrápil. Třinečtí se ale nezalekli a zápas dotáhli do vítězného konce.

Zápas č. 1  •  pá 6.8.2021  •  08:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Oceláři Třinec
8:3
( 3:1, 2:0, 3:2)
Malmö Redhawks
Oceláři Třinec: Michalík (Heczko) - D. Buják, Ćmiel, Holub, Martiňák, Pospíšil, Ročák, Sedláček, Solowski - Blaha, Cedzo, Gerych, Holinka, Kubiesa, Lipka, Masnica, Mikula, Pohludka, Sikora, Urbánek, Volas
Malmö Redhawks: Carlgren (Pihlblad) - Bognäs, Carell, Foerster, Haugland, Hylén, Spahija, Vilén, Welander - Victor Andersson, Viktor Andersson, Banegas, Hemström, Jonerheim, Kjessler, Magnertoft, Nilsson, Öfverman, Persson, Söderberg, Stjärna
Branky a asistence: 11. Kubiesa (Cedzo), 13. Volas (D. Buják), 14. Masnica (Pospíšil, Ćmiel), 31. Lipka (Gerych, Volas), 39. Masnica (Holub), 45. Lipka (Ročák, Cedzo), 47. Cedzo, 51. Mikula (Urbánek, Solowski) – 3. Söderberg (Stjärna, Vilén), 58. Kjessler (Persson), 58. Kjessler
Střely: 38:19 (0:0, 0:0, 0:0).
Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Start premiérového zápasu turnaje domácím nevyšel. Viggo Söderberg otevřel skóre zápasu a dostal Švédy do vedení. Oceláře první gól nerozhodil a rychlou odpověď si připravil Matěj Kubiesa. Chvíli poté se třinecká střídačka znovu radovala, když se Třinečtí dostali do vedení díky Patriku Volasovi. Další hřebíček vzápětí uhodil kapitán Patrik Masnica.

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná. Ač to vypadalo, že branku v této třetině neuvidíme, dočkali jsme se. V jednatřicáté minutě se nejprve prosadil Jakub Lipka a kapitán Ocelářů Patrik Masnica následně poslal Třinec do čtyřbrankového vedení.

Třetí část otevřel nádhernou akcí Jakub Lipka. Posedmé pak rozvlnil síť Malmö Adam Cedzo a osmou třešinku na dortu přidal Marcel Mikula. Švédové na závěr třinecké draky ještě potrápili. Oscar Kjessler dvakrát překonal Michalíka a upravil výsledek na konečných 8:3.