Dramatické utkání skončilo lépe pro Vítkovice

07.08.2020 | Redakce

Druhý zápas úvodního kola mládežnického turnaje, President Cupu zvládly Vítkovice. Hráči ostravského celku si na začátku vytvořili v úvodní třetině vysoký třígolový náskok. Slovenské Dukle Trenčín se podařilo v druhé části otočit zápas a vyrovnat. Vítkovice tak vyhráli díky závěrečné brance Přibyla.

Zápas č. 2  •  pá 7.8.2020  •  11:30  •  Online přenos utkání
Trenčín
3:4
( 0:3, 3:0, 0:1)
Vítkovice
Trenčín: Krajčí (Šurín) – Podoláček, Čančo, Jakubec, Lehocký, Kopúň, Ďurina, Ilončiak, Hruška – Kopecký, Honzek, Križan, Chudoba, Ondrašík, Petrík, Ollé, Marčinčin, Párička, Belic, Porubský, Tokoš.
Vítkovice: Vilém (Irgl) – Kosina, Zielinski, Bialy, Řepa, Lazár, Fibigr, Kršík, Falhar – Přibyl, Melovský, Štiak, Krčmářský, Petr, Milata, Pavelec, Macias, Skřipčák, Činčala, Kalandra, Handl.
Branky a asistence: 33. Hruška (Petrík, Ollé), 34. Honzek (Kopecký), 37. Podoláček (Porubský) – 3. Melovský (Přibyl), 16. Melovský, 17. Skřipčák (Krčmářský), 51. Přibyl (Pavelec)
Střely: 36:41 (9:17, 19:13, 8:11).
Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Hráči vítkovického celku se hned v úvodu samotného utkání uvedli gólovými akcemi. Ve třetí minutě vsítil první branku za záda Krajčího Matyáš Melovský, který z levého kruhu přesně zakončil k nejbližší tyčce. V patnácté minutě rozezněli Vítkovičtí sirénu podruhé, když se znovu prosadil Matyáš Melovský. Útočník Vítkovic se v mezikruží dostal ke kotouči a rozhodl se vypálit. Krajčí si první pokus pohlídal, ale po druhé už neměl hráče dobře přečteného. O minutu později se hráčům povedlo vstřelit třetí branku zápasu. Třetím přesným střelcem se stal Matyáš Skřipčák, který umístil gól do brány z pravého kruhu. Velmi aktivní byl za slovenské hráče Jakub Kopecký, který celek Vítkovic potrápil, ale nepodařilo se mu úspěšně zakončit.

V druhé třetině si hráči Trenčína vytvořili několik šancí a byli v druhé části aktivnější. Jakub Křižan na začátku druhé části Vítkovicím zavařil, ale Lukáš Vilém situaci vychytal. Pak už následovaly pro brankáře krušné časy. V dvaatřicáté minutě se podařilo Michalovi Hruškovi dostat do samostatného úniku, který proměnil. Samuel Honzek se pak o necelou minutu postaral o snížení na rozdíl jedné branky. Třetí trefu do vítkovické brány poslal Filip Podoláček, jenž se dostal mezi dva obránce, ale ti mu nijak nezabránili v úspěchu.

Třetí třetina byla úspěšnější pro Vítkovice. Závěrečná bitva byla ovšem velmi vyrovnaná. Celky hrály velmi dobře a o samotném vítězi nebylo předem jasno. V padesáté minutě se přece jenom podařilo Matěji Přibylovi překonat Krajčího. Hráči Trenčína si vytvořili v závěru ještě velký tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Ohlasy trenérů

Michal Blanár (HK Dukla Trenčín): Myslím si, že jsme do zápasu nevkročili moc dobře. Je to však nejspíš zapříčiněno tím, že jsme doposud měli jen tři tréninky na ledě. Po úvodní třetině se naše hra o něco zlepšila, začali jsme soupeře napadat, posílat puky na branku a díky tomu jsme v druhé dvacetiminutovce dokázali srovnat. V třetí třetině se bohužel stala jedna chyba při napadání, následně jsme nechali útočícího hráče samotného před brankou a ten jen dorazil puk do branky. Pak jsme už neměli sílu, ani štěstí.

Jan Vavrečka (HC Vítkovice Ridera): „Já si myslím, že se jednalo o výborný první zápas sezóny. První třetinu si troufnou říct, že jsme hladce vyhráli 3:0 i přesto, že měl soupeř možná větší optickou převahu. Ve druhé třetině byla vidět trošku ztráta koncentrace na naší straně. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme více bojovat a hrát s větším nasazením. Na základě toho jsme vstřelili čtvrtou branku a rozhodli zápas.“