Energie smázla Mountfield pěti góly a bere první body

04.08.2023 | Redakce

Ranní páteční program dorosteneckého President Cupu měl na programu hned dvě utkání. Od osmi hodin a třiceti minut se na ledě Mini WERK ARENY proti sobě postavily týmy Energie Karlovy Vary a Mountfieldu HK.

Zápas č. 2  •  pá 4.8.2023  •  08:30  •  Online přenos utkání
Karlovy Vary
5:1
( 2:0, 1:1, 2:0)
Mountfield HK
Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Dyk, Magner, Postl, Bednář, Čermák, Jílek, Kůrka – Blažek, Dobřemysl, Kožík, Poizl, Šilhan, Wardas, Kváš, Slavík, Šedivec, Vaníček, Kubizniak, Tomek
Mountfield HK: Petřík (Záruba) – Pavlík, Studnický, Janeček, Forejtek, Vencl, Wilczok, Wališ, Pánek – Hendrych, Vondruška, Vítek, Holoubek, Klíma, Šichan, Frolík, Polgar, Hornych, Václavíček, Brzák, Koklar
Branky a asistence: 11. Blažek, 14. Tomek (Blažek), 33. Kůrka (Kváš), 45. Čermák (Vaníček), 54. Dyk (Blažek, Tomek) – 36. Šichan (Frolík)

Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Obhájci zlatých medailí z Karlových Varů začali aktivně, už ve druhé minutě musel hradecký brankář Petřík krotit prudkou střelu Wilczoka. Na úvodní branku jsme čekali do poloviny první třetiny, kdy se po krásné individuální akci v útočném pásmu blýsknul Vlastimil Blažek a Energie vedla.

A za tři minuty bylo pro karlovarské hokejisty ještě veseleji, když dostal mezi kruhy přihrávku zcela osamocený Petr Tomek. Hradečtí v první části na vyloženě gólovou šanci čekali marně, proto svítilo po dvaceti minutách na ukazateli skóre výsledek 2:0 pro Energii.

Do druhé části vstoupili hradečtí už trochu aktivněji, díky čemuž si brzy vybojovali přesilovou hru. Využít ji však nedokázali. Ruce nad hlavu zvedli hokejisté Mountfieldu poprvé ve třiadvacáté minutě, avšak nakonec zcela zbytečně. Sudí neuznali branku po zásahu kotouče vysokou holí. O pár minut později nastřelil pro změnu Wilczok horní tyč.

Následně zase převzali více iniciativu Karlovy Vary, díky čemuž se na začátku čtyřiatřicáté minuty dostali už do vedení 3:0. Po přesné nahrávce Kváše se prosadil Pavel Kůrka. O tři a půl minuty později se už konečně prosadil také Mountfield, když se z rychlého protiútoku trefil David Šichan.

V pětačtyřicáté minutě si však vzali Energetici tříbrankové vedení zpět. Po vyhraném vhazování se od modré čáry prosadil přesným nahozením Filip Čermák. Od té doby už to vypadalo s Mountfieldem opravdu bledě. Když pak Kryštof Dyk ve čtyřiapadesáté minutě zvyšoval už na 5:1, šlo už jen o kosmetickou úpravu konečného výsledku.