Karlovy Vary porazily slovenský Poprad v souboji o konečné umístění

07.08.2021 | Dominik Stošek

Energetici si v první třetině vypracovali vedení, které už poté i přes následné snížení Popradu nepustili, a tak si po výhře 4:2 v zítřejším duelu s Vítkovicemi zabojují o pátou příčku. Poprad naopak narazí na švédské Malmö.

Karlovy Vary:
Branky a asistence: 27. Pitka (Vaverčák, Maliňák), 52. Ilavský (Horváth, Pitka) – 17. Csabi (Kubíček), 19. Palaj, 43. Handl (Kočí), 60. Csabi (Cipko, Adámek)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Gólový účet zápasu otevřel při hře tří proti třem v 16.minutě karlovarský bek René Kubíček, který dorážel bekhendovou střelu Csabiho do téměř prázdné klece. Peter Palaj o dvě minuty později po krásné individuální akci a vymetení pravého horního růžku popradské branky poslal Energetiky do dvoubrankového vedení.

Ve druhé periodě padla pouze jedna branka, a to po bekhendové střele Tobiase Pitky z levého kruhu, která zapadla přesně pod horní tyčku.

Úvod třetí třetiny si ale vzali do parády Energetici, kterým vrátil dvougólové vedení Radim Handl po dorážce v předbrankovém prostoru. Téměř v polovině třetí třetiny využil přesilovou hru Popradu Daniel Ilavský po přesné ráně ke vzdálenější tyči z pravé kruhu, která ještě Slovákům držela naděje na vyrovnání. Plamínek naděje ale definitivně uhasl po trefě Adama Csabiho do prázdné klece sedmnáct sekund před koncem třetí třetiny.