Karlovy Vary získaly skalp Sparty

05.08.2022 | redakce

První utkání osmého ročníku President Cupu obstarali dorostenci Energie Karlovy Vary, kteří se utkali s královehradeckým Mountfieldem. Z vítězství 2:1 se díky dvěma brankám Čihaře radovali karlovarští hráči.

Zápas č. 1  •  pá 5.8.2022  •  08:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Karlovy Vary
2:1
( 1:0, 1:1, 0:0)
Mountfield HK
Karlovy Vary: Oršulák – Cipko, Malý, O. Postl, D. Postl, Hynek, Pelikán, Dyk, Holejšovský – Bálek, Pastor, D. Šilhan, Zahejský, Zeman, Váňa, Šuma, Mikeš, Čihař, Poizl, Š. Šilhan, Wardas
Mountfield HK: Meišner – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík
Branky a asistence: 18. Čihař (Wardas, Hynek), 36. Čihař (Pastor) – 37. Bednář (Páleník)

Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Hned první utkání turnaje nabídlo vyrovnanou bitvu. Hráči Energie měli v první třetině několik příležitostí otevřít skóre utkání, hradecký brankář Meišner byl ale pozorný. Nestačil až na pohlednou kombinaci, kterou v přesilové hře v 18. minutě zakončoval přesně Vojtěch Čihař. O pár vteřin později se početní výhody dočkali také hradečtí Lvi. Do největší brankové příležitosti se dostal Aschenbrenner, který ale nedokázal dostat puk za Oršulákova záda.

Hned v úvodu druhého dějství musel obrovskou příležitost karlovarského Zemana hasit opět Meišner. Hradecký brankář držel bodové naděje svého týmu dlouho ve hře. Jenže v 36. minutě našel Pastor nádhernou přihrávkou na modré čáře opět Vojtěcha Čihaře, který v úniku tváří v tvář Meišnerovi poslal puk backhandem za jeho záda. O 72 vteřin později se na jumbotronu ve WERK ARENĚ měnilo znovu skóre. To když Jakub Bednář po přejezdu modré čáry rychlou střelou zápěstím nachytal Oršuláka - 2:1. A stejný výsledek už zůstal i přes velký tlak Mountfieldu v závěru třetí třetiny.