Oceláři vítězí, Sparta má druhou porážku

04.08.2023 | Redakce

V pátečním poledni nastoupili ke svému prvnímu utkání na President Cupu domácí hokejisté z Třince, jenž vyzvali pražskou Spartu. Ta měla už za sebou ranní utkání proti Slovanu Bratislava, ve kterém podlehla 2:3. V průběhu utkání však z jejich strany velký úbytek sil znát nebyl.

Zápas č. 5  •  pá 4.8.2023  •  13:30  •  Online přenos utkání
Oceláři Třinec
2:1
( 0:0, 1:0, 1:1)
Sparta Praha
Oceláři Třinec: Javorek (Čelko) – Byrtus, Trnka, Niemczyk, Vaněk, Kaleta, Marek – Weiss, Ostřížek, Hladoník, Karas, Řípa, Hrček, Makula, Spaskin, Vrubel, Richter, Švančara, Hebar
Sparta Praha: Hanousek (Tvrzník) – Cichoň, T. Bolocan, J. Novák, Hoznourek, Vejvoda, Dufek, Nedvěd – Adamec, Trachta, Žukovský, F. Novák, Nestrašil, Novotný, Prokhodko, Volodin, Hlinka, Čížek, Pojkar, Popovyč, M. Bolocan
Branky a asistence: 22. Ostřížek (Švančara), 53. Weiss (Hebar, Hladonik) – 54. Dufek (Trachta)

Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Po první oťukávané domácí vybojovali už po dvou minutách hry první přesilovku. Strávili sice většinu času v útočném pásmu Sparty, ale gólovou šanci si vytvořit nedokázali. Byli to naopak Pražané, kteří mohli jít vzápětí do vedení, ale Tadeáš Trachta zazvonil pouze na pravou tyč. Celkově měli více ze hry v úvodním dějství Sparťané.

Pět minut před jejím koncem to byli oni, kteří mohli udeřit v početní převaze. Oceláři ale oslabení přečkali. Chvíli po návratu z trestné lavice jel sám na brankáře Robin Švančara, avšak nedokázal zkrotit neposedný kotouč. V posledních vteřinách mohli z velkého tlaku udeřit domácí. Nakonec se šlo ale do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu začali aktivněji Oceláři, díky čemuž také dostali odměnu v podobě vedoucí branky. Jan Ostřížek se na hranici brankoviště zorientoval nejrychleji a doklepl Švančarovu střelu do sítě. Další minuty přinesly vesměs vyrovnaný hokej. Občas se museli mít brankáři hodně na pozoru. Největší rozruch vytvořil Antonín Vejvoda ze Sparty, který si šel tři minuty před druhou sirénou sednout na trestnou lavici za faul kolenem. Třinečtí nabídnutou přesilovku nevyužili.

Ve třetí třetině se obraz hry příliš neměnil. Docela brzy mohli Oceláři odskočit do dvoubrankového vedení, avšak Hrček ani Karas nebyli úspěšní. Třinečtí se ale druhé branky přece jen dočkali. Matěj Weiss dostal namazáno mezi kruhy a prostřelil Hanouska. Zdaleka však ještě nebylo vymalováno.

Neuběhla ani minuta a Sparta se dostala rychle na dostřel. Nahození obránce Adama Dufka třinecký brankář Javorek moc neviděl, proto mu střela propadla kolem hlavy až do sítě. Do konce třetí třetiny zbývalo ještě více než šest minut. Do výraznějšího tlaku se však Pražané dostávali těžko. Podařilo se jim to až v závěrečné hře bez brankáře, kterou už si domácí pohlídali.