Poprad v těsné přetahované zdolal Malmö

06.08.2021 | Jakub Kotajny

Premiérové vítězství si v rámci President Cupu HC Oceláři Třinec připsali hráči slovenského Popradu, když si po šedesáti minutách hry proti švédskému Malmö uzmuli těsné vítězství 4:3. Výkony Malmö tak stále výsledkově vzdáleně připomínají výkony z ročníku 2019/2020, který Švédům absolutně nevyšel.

Zápas č. 7  •  pá 6.8.2021  •  18:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Malmö Redhawks
3:4
( 1:2, 1:2, 1:0)
Poprad
Malmö Redhawks: Carlgren (Pihlblad) - Bognäs, Carell, Foerster, Haugland, Hylén, Spahija, Vilén, Welander - Victor Andersson, Viktor Andersson, Banegas, Hemström, Jonerheim, Kjessler, Magnertoft, Nilsson, Öfverman, Persson, Söderberg, Stjärna
Poprad: Pisarčík (Vrabel) - Petras, Vaverčák, Františka, Gonda, Brezina, Šeliga, Ilavský - Helcmanovský, Pitka, Maliňák, Brejčák, Tomas, Dlugolinský, Kožuch, Semančík, Horváth, Božoň, Lipták.
Branky a asistence: 3. Stjärna (Magnertoft), 34. Carell (Magnertoft, Vilén), 47. Vilén (Kjessler, Magnertoft) – 18. Pitka (Petras, Maliňák), 20. Františka (Božoň), 23. Gonda (Semančík), 24. Pitka

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Novák - Brél, Tomis.

Komentář

Malmö vstoupilo do zápasu o něco lépe, hned ve třetí minutě se v předbrankovém prostoru Popradu zorientoval nejlépe Jakob Stjärna a gólový výčet zápasu tak byl otevřen. Slovenští hokejisté si na svou odpověď museli počkat dobré půl hodiny, v čase 17:17 úspěšně tečoval Petrasovo nahození od modré Tobias Pitka. Obrat byl úspěšně dokonán o dvě minuty později, necelou minutu před koncem úvodní části hry se do akce dva na jednoho dostal tandem Dávid Božoň-Patrik Františka a po perfektní kombinaci stanovili průběžný výsledek zápasu na 2:1 ve prospěch Popradu.

Brankostroj Popradu pokračoval i po přestávce, dvě a půl minuty po úvodním vhazování využil Semančíkova pasu z mezikruží Peter Gonda. Stačilo dalších šestaosmdesát sekund a siréna ve WERK ARENĚ houkala znovu, Tobias Pitka dokázal zužitkovat hrubku v rozehrávce Malmö a rázem oba celky dělily propastné tři branky. Odpověď Švédů na sebe nechala čekat až do začátku čtyřiatřicáté minuty, kdy se ve vřavě před brankou Popradu zorientoval nejlépe Felix Carell a úspěšně usměrnil touš za brankovou čáru.

V závěrečné tercii padla pouze jediná kontaktní branka Malmö, kdy Max Vilén napodruhé úspěšně dorazil kotouč za záda bezmocného strážce popradské klece. Více branek již zápas nenabídl a po nezdaru v zápase proti pražské Spartě si tak Poprad při svém premiérovém startu spravil chuť.