Slovan ani napodruhé neuspěl. Po krachu s pražskou Spartou padl také s hráči Rigy.

Zápas č. 6  •  pá 5.8.2022  •  14:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 1:0, 1:1, 1:0)
Slovan Bratislava
HS Riga: Gusevs (Vitols) – Alups, Briedis, Iljušins, Ladusans, Petersons, Tovarišs, Zarinš – Auzinš, Biezais, Bučinš, Dilevka, Dubrovskis, Gavrilovs, Kapura, Lobačevs, Macijevskis, Polis,Smirnovs, Zaprivoda.
Slovan Bratislava: Panáček (Henriquéz) – Zrnčík, Ruszynák, Tomačkovič, Šramatý, Chalmovský, Fajnor, Milata, Hurtaj, Bohoš, Petráš, Slovák, Saloň, Čic, Taliga, Šatan, Bacigál, Vida, Antal, Šurlák, Jánošík
Branky a asistence: 1. Dilevka (Zaprivoda), 37. Zaprivoda (Retenais), 60. Kapura (Zaprivoda) – 40. Šramatý (Číč)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Své první utkání mají za sebou už i hráči HS Riga, které vyzvali dorostenci Slovanu. Bratislavský tým si dvě hodiny po poledni chtěl napravit reputaci po ranním výbuchu se Spartou. Jenže nezačali vůbec dobře. 60 vteřin od buly Dmitris Dilevka potrestal nedůrazné bránění obránců Slovanu a poslal svůj tým do vedení. Vyrovnat mohl o pár minut později Bohoš, který svůj samostatný únik nevyužil. Ten samý hráč nabíjel do zajímavé příležitosti Číčovi, jehož střelu zastavilo břevno.

Zmar Slovanu v útočné fázi doložila i přesilová hra ve 24. minutě zápasu. Slovenským hráčům dlouho trvalo, než dokázali lotyšské soupeře zavřít v jejich třetině. Územní a početní převahu nedokázali přetavit ve vyrovnání. Naopak to byla znovu Riga, kdo slavil. Navýšení vedení na 2:0 přišlo po úniku Alexise Zaprivoda. Slovan se dočkal 24 vteřin před koncem druhé třetiny, když obránce Matěj Šramatý vyslal na Gusevse tvrdou střelu od modré - 2:1.

Morálka upevněná snížením pomohla Slovanu ke zvýšené aktivitě v útočné fázi hry. Jenže střelám bratislavských hráčů chyběla přesnost, případně byl na místě lotyšský poklad Oskars Gusevs. Skóre utkání se v závěru přece jenom změnilo: to když Slovan při hře bez brankáře inkasoval do prázdné branky.