ČLÁNEK

Riga zatím bez ztráty, Slovan poprvé prohrál

04.08.2023 | Redakce

President Cup pokračoval v pátek odpoledne dalším zápasem, tentokrát nastoupily proti sobě celky Slovanu Bratislava a Rigy. Oba týmy navíc dokázaly v úvodních duelech turnaje uspět, takže se jednalo o souboj o průběžné vedení skupiny ve WERK ARENĚ.

Zápas č. 7  •  pá 4.8.2023  •  16:00  •  Online přenos utkání
Slovan Bratislava
3:6
( 0:0, 2:4, 1:2)
HS Riga
Slovan Bratislava: Hornáček (Henriquez) – Floriš, Požgay, Bereš, Ružanský, Chalmovský, Mišovič, Tomaškovič – Kadlečík, Válek, Stankovien, Trebula, Slovák, Taliga, Vida, Šurlák, Haborák, Ďurišin, Fecko, Jánošík, Potočka, Truchlý, Burov, Šramatý
HS Riga: Kravalis (Kufterins) – Arenbergs, Glaznieks, Meiksans, Strauss, Gerandansm Grinberbs, Jaks, Sarts – Spigulis, Sprieslis, Cirkins, Berkis, Utnans, Povsaks, Jelisejevs, Ratimus, Kuzmnis, Polis, Rots, Obuks
Branky a asistence: 29. Vida (Požgay, Taliga), 33. Vida (Taliga, Tomaškovič), 53. Stankovien (Válek, Trebula) – 35. Cirkins (Sprieslis), 35. Cirkins (Berkis), 38. Kuzmins (Polis, Utnans), 39. Gabriels (Spigulis, Utnans), 47. Utnans (Obuks), 50. Cirkins (Obuks, Arenbergs)

Vyloučení: 6:9, navíc za faul Utnanse nařízeno TS. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Komentář

Kombinace opatrné hry a pozorných obran nepřinesla na začátku utkání příliš zábavnou podívanou. Nic na tom nezměnilo ani první vyloučení ze dvanácté minuty, kdy se do početní výhody dostal Slovan. O chvíli později si týmy v počtu hráčů na ledě prohodily role, na bezbrankový stav to však nemělo žádný vliv. Ukazatelem skóre nepohnula ani v závěru první třetiny přesilovka Rigy pět na tři.

Po ne příliš záživné první části si v té druhé přišli diváci v ochozech WERK ARENY na své. Brankostroj se spustil s úderem devětadvacáté minuty. Slovan hrál v tu chvílí přesilovku, když Patrik Vida ukázkovou střelou vymetl pavučinu lotyšské brány. V čase 32:35 už to bylo 2:0. Patrik Vida tentokrát předvedl ukázkový důraz na brankovišti, když dotlačil kotouč za bezmocného Kravalise.

Jak rychle Slovan nabral vedení o dvě branky, tak ještě rychleji o něj pak přišel. Nejdříve v čase 34:20 snížil přesnou střelou do horní poloviny branky Jaroslavs Cirkins. Ten stejný hráč pak o devětatřicet vteřin později vyrovnal na 2:2. Ze strany lotyšského celku to však nebylo vše. Na začátku osmatřicáté minuty poslal do vedení Rigu Toms Kuzmins. Za další minutu už to bylo pro Lotyše dokonce 4:2.

Jakoby bratislavský Slovan během druhé třetiny ztratil veškerý drajv. Krátce poté, co nevyužil jednu z dalších početních převah, zvýšil už na 5:2 střelou z ostrého úhlu Kristians Utnans. Slovan byl v tu chvílí na ručník, což jen potvrdil přesně deset minut před koncem další brankou Jaroslavs Cirkins. Zbytek utkání už se jenom dohrával. Gól Matěje Stankoviena pak už jen korigoval skóre na konečných 6:3 pro Rigu.