Riga zdolala Trenčín 3:0 a jde do čela skupiny Mini WERK ARENA

06.08.2021 | Jakub Kotajny

Hokejisté Rigy po kanonádě proti Vítkovicím dokázali navázat na kvalitní herní projev z minulého utkání a po soustředěné hře zdolali trenčínskou Duklu 3:0. Pro Lotyše to tak znamená průběžné vedení skupiny Mini WERK ARENA a před posledním skupinovým zápasem proti Karlovým Varům mají velmi dobré vyhlídky směrem k play-off. Na straně druhé si Trenčín po výhře 3:1 nad Karlovými Vary po této prohře pohoršil a bude muset v zítřejší dohrávce skupinové fáze pořádně zabrat.

Zápas č. 8  •  pá 6.8.2021  •  18:45  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
HS Riga
3:0
( 2:0, 0:0, 1:0)
Trenčín
HS Riga: Ozols (Šveide) – Leonovs, Briedis, Bulans, Doninš, Ladusans, Petrovičs, Polcs, Simanovičs – Ansons, Boltramovičs, Česlis, Licis-Licitis, Macijevskis, Mateiko, Mots, Niedrajs, Sieradzkis, Strazdinš, Zakitis, Zvirgzdinš.
Trenčín: Fursten (Kukučka) – Chromiak, Ďurina, Kupec, Havránek, Hrenák, Ilončiak, Dušák, Jastrabík – Holík, Porubský, Stahoň, Chudoba, Feranec, Trokan, Párička, Maruna, Marcinčin, Pokorný, Sabo, Polák.
Branky a asistence: 2. Niederajs (Licis-Licitis), 11. Strazdinš (Licis-Licitis), 59. Sieradzkis

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Rapák - Klimek, Bernkopf.

Komentář

První úspěšný zásah tohoto střetnutí přišel hned ve druhé minutě z hokejky Valterse Niedrajs, který využil parádního pasu Gustavse Licise-Licitise v akci dva na jednoho a který následně nedal absolutně žádnou šanci ochránci trenčínské svatyně. Další branka na konto Rigy putovala dokonce v početní nevýhodě, avšak minela v obranných šicích Dukly znamenala únik dva na nikoho, ve kterém to Raivis Strazdinš vzal na sebe a zvýšil náskok Lotyšů na rozdíl dvou branek.

Prostřední dějství nám do Mini WERK ARENY další branku úvodního hracího dne nepřineslo a navzdory šancím na obou stranách znovu odcházeli aktéři tohoto střetnutí do šaten za stavu 2:0 ve prospěch Rigy.

Dukla se sice v závěrečné minutě několikrát snažila o korekci skóre, jediná branka však padla právě do jejich branky. Svatyně Trenčína již zela prázdnotou ve chvíli, kdy z hranice útočného pásma Markuss Sieradzkis rozvlnil síť v brance slovenského celku.