ČLÁNEK

Sedmé místo bere Salcburk

06.08.2023 | Redakce

Poslední zápas v Mini WERK ARENĚ nakonec zvládli lépe hráči rakouského Salcburku, kteří v závěru zvládli ubránit těsný náskok a urvali tak pro sebe sedmou příčku. Ukrajina končí osmá.

Zápas č. 24  •  ne 6.8.2023  •  11:00  •  Online přenos utkání
Ukrajina
3:4
( 1:1, 0:2, 2:1)
Salzburg
Ukrajina: Koronenko (Chagarovsky) – Stasiuk, Kosarev, Petrov, Koval, Marintsev, Stupnitskyi, Petukhov – Laktionov, Naumenko, Zhovtiak, Panchenko, Chaika, Movchan, Hotsko, Tomanyshyn, Skorokhod, Haponenko, Kuraiev, Chyhyryk
Salzburg: Haitzmann (Kaiser) – Bärnthaler, Simovic, Jarau, Hackert, Hudritsch, Stöckl, Bildau, Öfner, Prast – Kolarik, Greil, Hutzinger, Sladkovs, Schlossnikel, Koller, Schlager, Bader, Schunke
Branky a asistence: 13. Naumenko (Chaika), 52. Skorokhod (Chyhyryk), 58. Hotsko – 15. Hutzinger (Schlager), 29. Hutzinger (Hackert), 33. Hutzinger, 45. Schlager (Koller)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

V zápase o konečné sedmé místo byl k vidění dramatický duel mezi Ukrajinou a Salcburkem. A lépe začala ukrajinská reprezentace, když v čase 12:49 překvapil brankáře soupeře Volodymyr Naumenko. Reakce Red Bull na sebe nenechala dlouho čekat, dvě minuty na to vyrovnal Konstantin Hutzinger a stejný hráč se pak zkompletovaným hattrickem postaral o to, že Salcburk v polovině utkání vedl už 3:1.

V čase 44:01 navíc už na 4:1 z pohledu rakouského týmu upravil Quirin Schlager a zdálo se, že je hotovo. Ukrajina měla připravenou stíhací jízdu, góly Daniila Skorokhoda a Vladyslava Hotska ale v součtu nestačily.