Skácel vychytal domácím boj o medaile!

06.08.2022 | redakce

Impozantní výkon brankáře Davida Skácela přinesl Ocelářům vítězství nad Mountfieldem HK a místenku v boji o bronzové medaile.

Zápas č. 19  •  so 6.8.2022  •  18:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Oceláři Třinec
1:0
( 0:0, 0:0, 1:0)
Mountfield HK
Oceláři Třinec: Skácel (Heczko) – Dravecký, Holub, Byrtus, Mrtka, Solowski, Čmiel, Martiňák – Barna, Hebar, Švančara, Rybnikár, Granečný, Krišica, Murín, Bláha, Mikula, Pohludka, Urbánek, Weiss, Sajdok.
Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
Branky a asistence: 59. Hebar (Švančara)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Naprosto nečekaného hrdinu měl poslední zápas Ocelářů v základní části proti Mountfieldu HK. Fantastický a zcela bezchybný výkon třetího brankáře dorostenců Davida Skácela přinesl domácím hráčům boj o bronzové medaile. Smutným hrdinou utkání byl naopak hostující brankář Petřík, který si v podstatě sám srazil za záda lehkou střelu Andreje Hebara.

Po vítězství Karlových Varů nad Salcburkem bylo už před večerním utkáním Ocelářů jasné, že jedině vítězství v základní hrací době posune domácí do bojů o medaile. S jediným možným scénářem postupu vytáhl trenér Ocelářů Marek Malík nečekaný trumf z rukávu. Turnajovou trojku, brankáře Skácela. A byl to patnáctiletý mladík, kdo držel své spoluhráče celých 60 minut ve hře. Za svá záda nepustil už v první minutě dvě velké příležitosti Hendrycha. Zuby si na něm vylámali i ve velké pohodě hrající Pavlík či Jón. Své umění na druhé straně ukazoval i brankář Petřík, který si uměl poradit s projektily Pohludky i Weisse. Nachytal jej až v čase 58:40 backhandovou střelou Andrej Hebar, který se ve vlastním oslabení prokličkoval před Petříka a zakončil. Oceláři odolali závěrečnému tlaku i přesile a slaví vítězství, které je posunuje do bojů o cenný kov.

V nedělním vyvrcholení letošního osmého ročníku President Cupu je v souboji o bronzové medaile vyzve reprezentační výběr Ukrajiny U17. Začátek zápasu je naplánován na 10:30.