Sladké vítězství Mountfieldu nad Davosem

Zápas č. 15  •  so 6.8.2022  •  13:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 0:2, 1:4, 0:2)
Mountfield HK
Davos: Steinmann (32. Soler) – Fitzgerald, Janggen, Minder, Müller, Keppel, H. Aebli, Van der Kaaij, Dunst, Grünenfelder – N. Aebli, Barandun, Baumann, Hunziker, Körbler, Märki, Schena, Schmid, Soder, Steiner, Weyová, Parrée.
Mountfield HK: Meišner (41. Petřík) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
Branky a asistence: 23. Parrée – 14. Pavlík (Hendrych), 17. Jón (Pavlík, Hendrych), 26. Jón (Pavlík), 32. Daníček (J. Aschenbrenner), 34. Frolík (Voděracký), 36. Vítek (Daníček), 47. Hendrych (Černý), 57. Janeček

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Parádní představení Mountfieldu HK! Davos si po včerejším skvělém vstupu do turnaje řádně zkomplikoval situaci. Od východočeského týmu navíc dostali řádně naloženo. Nutno podotknout, že se na švýcarském týmu zřejmě podepsal velmi náročný program a taky ranní porážka od Karlových Varů.

Mountfield HK neponechali nic náhodě a svůj osud v turnaji drží pevně v rukou. Na jednoznačném vítězství se podílel třemi kanadskými body Dominik Pavlík, který zle zatápěl švýcarské obraně. Ve formaci s ním se zaskvěl také Hendrych, který stejně jako Pavlík zaznamenal gól a dvě asistence. Jako pouze čestný zásah se ukázala branka Parrého z 23. minuty utkání, kterou v daný moment snižoval na 1:2. Jenže hráče Hradce Králové tím akorát nabudil, protože Mountfield se druhé třetině zcela ovládl ledové kluziště a třemi góly vyhnal z branky Steinmana. Ale ani jeho maskovaný kolega Soler si proti ofenzivní smršti hradeckých hráčů nevěděl rady.

Do třetí třetiny si díky jednoznačnému vedení dovolili hradečtí trenéři vyměnit brankáře, když Meišnera nahradil Petřík. Svým výkonem pomohl Mountfieldu k vítězství 8:1. Poslední utkání základní části na Mountfield HK čeká v 18:30, kdy vyzvou domácí Oceláře.