Zápas č. 21  •  ne 7.8.2022  •  08:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 1:1, 0:3, 1:2)
Sparta Praha
Davos: Steinmann (31. Ruch) – Fitzgerald, Janggen, Minder, Müller, Keppel, H. Aebli, Van der Kaaij, Dunst, Grünenfelder – N. Aebli, Barandun, Baumann, Hunziker, Körbler, Märki, Schena, Schmid, Soder, Steiner, Weyová, Parrée.
Sparta Praha: Kogler (31. Tvrzník) – Cichoň, Dufek, Novák, Hašek, Marton, Malinek, Janský, Byakov, Mack – Dvořák, Marek, Jakab, Netušil, Hrubý, Novotný, Poláček, Topol, Trachta, Adamec, Žemlička.
Branky a asistence: 14. Steiner (Müller), 56. Niklas Aebli (Dunst) – 7. Žemlička (Netušil, Dvořák), 29. Hrubý (Poláček), 32. Hrubý (Poláček), 35. Poláček, 54. Novotný (Dvořák, Hrubý), 59. Žemlička (Adamec, Jakab)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Páté místo letošního ročníku President Cupu patří Spartě Praha. Ta si v nedělním brzkém ránu poradila se švýcarským Davosem 6:2.

Pražané se v zápase mohli spolehnout na bodový příspěvek dua David Hrubý - Petr Poláček. Byli to právě oni dva, kdo rozsekl remízový stav z prvního dějství. V rozmezí 29. až 35. minuty se duo podepsalo pod tři branky Sparty a prakticky rozhodlo o utkání. Teprve čtrnáctiletý David Hrubý navíc přidal asistenci u gólu Novotného z 54. minuty. Hrozivě vypadají výsledek korigoval nic neřešící trefou Aedi, v poslední minutě utkání ale přidal šestý přesný zásah Sparty Žemlička.