Sparta v gólově bohaté přestřelce zdolala Poprad

06.08.2021 | Jakub Kotajny

Skupina WERK ARENA pokračovala zápasem pražské Sparty se slovenským Popradem. Pro hosty ze Slovenska to byla premiéra na tomto turnaji a rozhodně za sebou nechali parádní představení! V první polovině utkání hosté určovali tempo hry, pak se ale k taktovce dostala Sparta a bylo dokonáno.

Zápas č. 3  •  pá 6.8.2021  •  11:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Sparta Praha
9:5
( 3:4, 4:1, 2:0)
Poprad
Sparta Praha: Přikryl (Kogler) - Bartoň, Bjakov, Hašek, Janský, Marton, Nistribenko, Port, Šeba - Fábry, Jakab, Křišťan, Novák, Odehnal, Poláček Potoma, Skuratov, Stěpančuk, Vašíček, Žemlička, Žmola
Poprad: Pisarčík (Vrabel) - Petras, Vaverčák, Františka, Gonda, Brezina, Šeliga, Ilavský - Helcmanovský, Pitka, Maliňák, Brejčák, Tomas, Dlugolinský, Kožuch, Semančík, Horváth, Božoň, Lipták.
Branky a asistence: 11. Žmola (Odehnal), 13. Stěpančuk (Odehnal), 20. Janský (Odehnal), 27. Žmola (Stěpančuk, Odehnal), 31. Vašíček (Fábry, Novák), 34. Fábry (Vašíček), 38. Fábry, 44. Odehnal (Stěpančuk), 48. Vašíček (Port) – 5. Šeliga, 12. Maliňák (Pitka), 14. Maliňák (Pitka), 17. Pitka (Helcmanovský, Vaverčák), 24. Helcmanovský (Maliňák, Vaverčák)

Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Na úvodní zápas se čekalo o něco déle, než v úvodním zápase, ale vyplatilo se! Ve druhé polovině páté minuty vyslal od modré čáry Patrik Vaverčák nechytatelnou jedovku, která se v kombinaci se stínícími hráči změnila v úvodní branku tohoto zápasu. Polovina jedenácté minuty a obrovská hrubka Miroslava Pisarčíka, který naservíroval kotouč z lapačky přímo na hůl připraveného Jakuba Žmoly znamenala srovnání průběžného stavu a Poprad musel znovu odskakovat. Netrvalo to ani dvě minuty a slovenský celek se opravdu dokázal prosadit, Tobias Pitka nejprve orazítkoval tyč Přikrylovy klece a Gregoru Maliňákovi tak stačilo jen a pouze umístit kotouč do odhalené části branky.

Odpověď Sparty na sebe nenechala čekat dlouho, po necelé minutě hry totiž dokázal využít akci dva na jednoho po Odehnalově pasu Bogdan Stěpančuk. Ale ani Poprad nenechal Spartě možnost dlouhých gólových oslav, po minutě hry znovu posílal Slováky do vedení Gregor Maliňák, jenž využil zmatků v obraně Sparty a zpoza kruhů propálil vše, co mu stálo v cestě. A radost hostů pokračovala i nadále, v čase 16:13 zvyšoval bekhendovou stahovačkou na 4:2 Tobias Pitka. Poslední slovo úvodní dvacetiminutovky si ale pro sebe nechala Sparta, vteřinu před sirénou využil Jan Jánský zmatku na brankovišti a postrčil kotouč za brankovou čáru.

Ani druhá třetina nebyla gólově chudá, celý gólový festival otevřel na konci čtyřiadvacáté minuty Pater Helcmanovský, který k tyči doťuknul posunutí Maliňáka. Zvlhlý střelecký prach Sparťanů znovu nabyl svých správných vlastností ve druhé polovině sedmadvacáté minuty, kdy se z levého kruhu prosadil Jakub Žmola a rázem byli pavouci v přilehlém horním rohu branky bez domova. Konec jednatřicáté minuty a branka Martina Vašíčka z mezikruží znamenala srovnání skóre a náskok Popradu byl rázem fuč. Avšak Sparta ve svých útocích nepolevovala, konec čtyřiatřicáté minuty znamenal již třetí trefu Pražanů v prostředním dějství poté, co se Andrej Fábry vydal na sólové útočné tažení pásmem soupeře, které dokázal dovést až do skvostu v podobě šesté branky českého celku. Čas 37:56 a znovu v záři reflektorů Andrej Fábry, který ze středního pásma ujel všem soupeřům až mezi kruhy, odkud rozvlnil síť za zády Pisarčíka.

Dvoubrankový náskok, jímž se mohla Sparta po čtyřiceti minutách honosit, se hráčům z Prahy nezdál dosti dobrý a na konci čtyřiačtyřicáté minuty se v přesilové hře, po teči Stěpančukovy střely, do role střelce obsadil Mikuláš Odehnal, který tak zvyšoval už na 8:5. Čtyři minuty a tři sekundy, přesně tolik stačilo Pražanům k další úspěšné trefě, devátou trefu Sparty si do osobních statistik po Portově pasu připsal Martin Vašíček.