Ukrajinská reprezentace zaskočila Vítkovice

05.08.2022 | Redakce

Ostravští hráči tvrdě narazili do důrazně hrajících Ukrajinců. Ti sice v utkání rychle prohrávali, díky dvěma přesným zásahům Jevtiechova ale zvrátili utkání na svou stranu a dokráčeli k vítězství 4:2.

Zápas č. 4  •  pá 5.8.2022  •  11:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Ukrajina
4:2
( 1:1, 1:0, 2:1)
Vítkovice
Ukrajina: Semecha, Berežnyckij – Truščenko, Lapko, Tuchyn, Bodnar, Tovkach, Udovenko, Rosstalnyj – Simčuk, Šulha, Safronov, Nagniejev, Šarets, Babuškin, Jevtěchov, Škorochod, Muchin, Kulikov, Koida
Vítkovice: Vilém (Vávra) – Čuba, Man, Glos, Zvejška, Fojtík, Krpec, Kisza, Blanár – Žídek, Matějka, Fojtík, Lech, Muroň, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Drábek, Hanák
Branky a asistence: 18. Jevtiechov (Tovkach), 23. Jevtiechov (Koida), 41. Šulha (Simčuk), 60. Simčuk – 9. Man (Balnár), 43. Žídek (Hanák, Matějka)

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Dramatické utkání nabídla ve svém programu také mini WERK ARENA. Vítkovice ve svém zápase proti ukrajinskému reprezentačnímu výběru do 17 let rychle vedla, když s koncem přesilové hry Ukrajiny ujel Matyáš Man a překonal ukrajinského brankáře - 1:0. Dorostenci ve žlutomodrém ale dokázali ještě do konce třetiny odpovědět zásluhou Oleksije Jevtiechova, který ránou od modré zamířil přesně k tyčce Vilémovy branky. Vyrovnaný stav hrál na nervovou soustavu hráčů a když se k tomu přidal nebývalý důraz ukrajinských reprezentantů, zavládla na ledě hustá atmosféra.

Do druhého dějství vstoupili lépe reprezentanti Ukrajiny. Po 139 vteřinách od buly se totiž znovu rozradostnil ukrajinskou střídačku přesným zakončením samostatného úniku Oleksij Jevtiechov. Radost a následně smutek zavládl mezi Ukrajinci ve 39. minutě, když po závaru před vítkovickou brankou skončil puk v síti - rozhodčí se ale gól rozhodli neuznat pro překročení pravidel.

Další změna skóre tak přišla až ve třetí části zápasu. Deset vteřin stačilo ze třetí třetiny stačilo duu Simčuk - Šulha na vymíchání vítkovické obrany. Druhý jmenovaný pak puk doklepával za záda bezmocného Viléma. Vítkovice sice o dvě minuty později snížily na jedné branky, jenže Ukrajinci drželi svůj prapor vysoko. Tvrdě bojující reprezentanti do 17 let nedali Vítkovicím příliš příležitostí k vyrovnání. Naopak zle zatápěl Vilémovi skvěle hrající Simčuk. Byl to ostatně on, kdo 22 vteřin před závěrečnou sirénou poslal puk do prázdné branky ostravského týmu. Patnáct vteřin před koncem měly Vítkovice ještě příležitost skórovat z trestného střílení, Vojtěch Fojtík jej zakončil nepřesně.