Vítkovice si pohlídaly vítězství nad Slovanem

Zápas č. 18  •  so 6.8.2022  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 0:1, 0:2, 0:3)
Vítkovice
Slovan Bratislava: Panáček (Henriquez) – Fajnor, Chalmovský, Mlata, Rusznyák, Šramatý, Tomaškovič, Zrnčík – Antal, Bacigál, Bohoš – Čič, Hurtaj, Jánošík – Petráš, Saloň, Slovák – Šatan, Šurlák, Taliga – Vida
Vítkovice: Vávra (Vilém) – Blanár, Čuba, Fojtík M., Glos, Kisza, Krpec, Man, Zvejška – Douda, Drábek, Fasner – Fojtík V., Hanák, Hofman – Lerch, Matějka, Muroň – Nazad, Sedlák, Žídek
Branky a asistence: 46. Číč – 20. Zvejška, 22. Fojtík, 40. Nazad, 44. Douda, 51. Žídek, 57. Nazad

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Vítkovice ve svém poslední utkání základní části letošního ročníku President Cupu nepřipustily žádné drama a připsaly si druhé vítězství. Přestože první branku zaznamenal ostravský tým až v závěru první třetiny. Branka do šatny Slovan nahlodala. A Vítkovice své psychické výhody využily v druhém dějství. To zásluhou Fojtíka a Nazdy navýšily své vedení na tři branky. A to ještě bratislavský Panáček může děkovat štěstěně, že Fojtík trefil tváří v tváří tyč. Doudův pokus pak bratislavský brankář chytil do lapačky.

Stejný hráč svou střeleckou smůlu protrhl až ve 44. minutě, kdy střelou z pravého kruhu zvýšil už na 4:0 pro Ostravany. Slovan se přece jenom dočkal snížení, když ve 46. minutě překvapil Vávru Číč. To ale bylo od Slovanu vše. Vítkovice kontrolovaly utkání, v poslední části navíc ještě přidaly dvě branky zásluhou Žídka a Nazada.