Vítkovice si v souboji o konečné pořadí poradily se švédským Malmö

07.08.2021 | Dominik Stošek

Vítkovice se utkaly v bojích o 5-8 místo s Rudými Jestřáby z Malmö a po všech vyhraných třetinách nakonec zvítězily 6:3. Dvě branky v tomto utkání vsítil obránce Šimon Bialy. Zítra se v souboji o pátou příčku Vítkovice utkají s Karlovými Vary, zatímco Malmö se v souboji o sedmou příčku utká se slovenským Popradem.

Zápas č. 13  •  so 7.8.2021  •  14:45  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Malmö Redhawks
3:6
( 1:2, 1:2, 1:2)
Vítkovice
Malmö Redhawks: Carlgren (Pihlblad) – Bognäs, Carell, Foerster, Haugland, Hylén, Spahija, Vilén, Welander – Victor Andersson, Viktor Andersson, Banegas, Hemström, Jonerheim, Kjessler, Magnertoft, Nilsson, Öfverman, Persson, Söderberg, Stjärna
Vítkovice: Vávra (Smolka) – Bialy, Chaloupka, Fibigr, Falhar, Man, Lazar, Činčala, Řehulka – Tobola, Šmak, Milata, Vítek, Glas, Krčmarský, Hanák, Kalandra, Žídek, Fojtík, Matějka, Saxa, Lerch, Glas, Drábek, Čuba
Branky a asistence: 13. Magnertoft (Persson, Stjarna), 27. Stjärna (Persson), 43. Nilsson (Banegas) – 15. Glas, 17. Bialy (Glas), 38. Saxa (Čuba, Hanák), 39. Hanák (Milata, Krčmarský), 45. Tobola

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Do vedení však vstoupili hráči Malmö, kteří ve dvanácté minutě otevřeli skóre zásluhou Villeho Magnertofta. Vítkovická odpověď dorazila o necelé dvě minuty posléze, když útočník Filip Glas s menší dávkou štěstí procedil kotouč za brankovou čáru skrze betony švédského brankáře. O další dvě minuty po vyrovnávací brance Vítkovic přišla druhá přesná trefa ostravského celku, o kterou se zasloužil Šimon Bialy, když střelou od modré překvapil brankáře Pihlblada a využil přesilovou hru.

O úvodní branku druhé třetiny se podobně jako ve třetině první postarali hráči Malmö, kteří tak srovnali skóre na 2:2 zásluhou Jakoba Stjärneho a jeho pohotové dorážce z předbrankového prostoru. Ve 38. minutě prostřeli Pihlblada střelou ke vzdálenější tyči Markus Saxa a vrátil tak Vítkovicím jednobrankové vedení. To navýšil o necelou minutu později Matyáš Hanák, když pohotově bekhendem dorazil kotouč za brankovou čáru v předbrankovém prostoru.

Na počátku třetí periody se Švédům povedlo snížit dvoubrankové manko na jednobrankové po výstavní střele Filipa Nilssona z pravého kruhu, odkud vymetl levý růžek vítkovické klece. V čase 44:06 ale znovu udeřili hráči Vítkovic, Tomáš Tobola dostal nabito na pravý kruh a nekompromisně zavěsil kotouč pod horní tyčku. V jednapadesáté minutě definitivně potvrdil vítězství Vítkovic obránce Šimon Bialy, který využil přesilovou hru střelou mezi betony a stanovil konečné skóre na 6:3 pro Ostravany.