Mini WERK ARENA viděla v pátečním dopolední souboj rakouského Red Bullu Salcburk s Vítkovicemi. Pro oba týmy to znamenalo úvodní vystoupení na letošním ročníku President Cupu.

Zápas č. 4  •  pá 4.8.2023  •  11:00  •  Online přenos utkání
( 0:4, 0:2, 0:2)
Vítkovice
Salzburg: Kaiser (Haitzman) – Bärnthaler, Simovic, Jarau, Hackert, Hudritsch, Stöckl, Bildau – Kolarik, Greil, Hutzinger, Sladkovs, Schlossnikel, Koller, Schlager, Bader, Schunke
Vítkovice: Špírek (Varga) – Fojtík, Vítek, Káňa, Kisza, Bystroň, Lyčka, Noga, Zatloukal, Szarowski – Zacahriasz, Douda, Hofman, Nazad, Sedlák, Daněk, Morillas, Drábek, Plško, Svozil, Michalík, Mareš, Man, Czerný, Š. Šebesta, M. Šebesta
Branky a asistence: 1. Zachariasz (Fojtík), 14. Morillas (Daněk), 17. Svozil (Man, Plško), 17. Man (Svozil, Szarowski), 31. Svozil (Zatloukal), 34. Fojtík (Fasner), 41. Zachariasz, 60. Zachariasz

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

Ridera vtrhla do utkání jako uragán, už v první minutě se z velké šance prosadil Olaf Zachariasz, jenž se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru. Prostřední pasáž první třetiny nabídla poměrně dost nepřesností, což však ukončil v čase 13:40 vítkovický Roman Morillas. Ale to nebylo od ostravských hokejistů v úvodním dějství zdaleka vše.

O další tři minuty později zakončil pohlednou kombinaci na brankovišti Ladislav Svozil. Od jeho branky uběhlo pouhých dvacet vteřin a bylo to už 4:0. V situaci dva na jednoho byl Maxmilián Man trochu sobecký, když zakončil sám. Spoluhráče to však mrzet nemuselo, neboť zakončil naprosto přesně. Vítkovicím se úvodní třetina na turnaji vyvedla znamenitě.

V průběhu druhé dvacetiminutovky se hra zrychlila, hráči Red Bullu rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem. Psychika však byla rozhodně na straně Vítkovic, které v polovině utkání navýšily skóre. Ladislav Svozil lehce tečoval ránu Zatloukala a bylo to 5:0. Ani to ale Rideře nestačilo. Z dalšího brejku se z levé strany prosadil přesnou střelou Šimon Fasner. Tu a tam se hráči Salcburku do nějaké příležitosti dostali, herně ale jinak dominovaly na ledě Vítkovice.

Také poslední třetina se nesla v podobném duchu, už po pětatřiceti vteřinách zvyšoval Olaf Zachariasz na 7:0. Ten stejný hráč se trefil ještě jednou v samotném závěru, když po krásné individuální akci vymetl růžek rakouské branky bekhendem.