Zápas č. 14  •  so 6.8.2022  •  11:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
( 1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Vítkovice
HS Riga: Gusevs (Vitols) – Ilušins, Tovarišs, Petersons, Alups, Zarinš, Ladusans, Briedis, Retenais, Biezais, Kapura, Bučinš, Gavrilovs, Smirnovs, Auzinš, Zaprivoda, Dilevka, Dubrovskis, Lobačevs, Macijevskis, Polis
Vítkovice: Vilém (Vávra) – Čuba, Man, Glos, Zvejška, Fojtík M., Krpec, Kisza, Blanár, Žídek, Matějka, Fojtík V., Lerch, Muroň, Douda, Fasner, Hofman, Nazad, Sedlák, Drábek, Hanák
Branky a asistence: 1. Macijevskis (Auzinš, Alups), 28. Dilevka (Auzinš) – 12. V. Fojtík (Matějka, Man), 50. Man, rozh. náj. Man

Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Komentář

.Souběžně hraný zápas na mini WERK ARENĚ mezi Rigou a Vítkovicemi našel rozuzlení až v nájezdech. Ráz zápasu určila brzká branka v síti Vítkovic, když nedůrazná obrana nechala zakončit Antona Macijevkise - 1:0. Vítkovický Vojtěch Fojtík sice ve třinácté minutě dokázal přišpendlit svou střelu pod horní tyčku, po přesném zásahu Dilevky musely Vítkovice znovu dotahovat.

Ve hře o cenné body do tabulky držel Vítkovice brankář Lukáš Vilém, na kterém ztroskotal v tutové příležitosti Auzinš. Nenápadná střela Matyáše Mana v padesáté minutě tak znamenala vyrovnání, které vydrželo až do závěrečné sirény. Skvělý Vilém v nájezdech nepustil za svá záda jediný rižský pokus, naopak Man dokázal jako jediný překonat Gusevse a rozhodnout tak o vítězství Vítkovic.