ARTICLE

President Cup: Do semifinále jdou CSKA, Oceláři, Riga a Vítkovice!

Aug 7, 2018 | Martina Sikorová

Během úterního dopoledne byly dohrány zápasy v základních skupinách turnaje! A zatímco ve WERK ARENĚ ruské CSKA potvrdilo svou dominanci a nad Oceláři zvítězilo 7:1, v malé hale se z prvních bodů radovali hokejisté Sparty! O pár hodin později se první výhry dočkali mladí Energetici a v souboji o první místo ve skupině mini WERK ARENA uspěly Vítkovice! Už odpoledne se ve WERK ARENĚ rozehrají semifinálové bitvy a v malé hale budou týmy bojovat o konečné umístění. Kdo bude hrát s kým a kdy? Odpověď najdete níže.

Semifinále

15:00 CSKA Moskva x HS Riga (WERK ARENA)

17:45 HC Oceláři Třinec x HC Vítkovice Ridera (WERK ARENA)

Zápasy o umístění

15:30 HK Dukla Trenčín x HC Sparta Praha (mini WERK ARENA)

18:15 HC Energie Karlovy Vary x HC Slovan Bratislava (mini WERK ARENA)

Hokejisté CSKA prokázali svou turnajovou dominanci také v zápase s domácím týmem. Krátce po vhození puku do hry rozvlnil síť za zády třineckého brankáře Nikita Šalyškin a zařídil svému týmu náskok. Ten mladí Rusové později výrazně navýšili během pouhých pěti minut. Celou gólovou kanonádu rozpoutal Jevgenij Gorfinjak, který po přihrávce spoluhráče našel mezírku mezi betony soupeřova brankáře. Vzápětí se prudkou ranou prosadil Danila Karpov a o zápis do statistik se nenechal připravit ani dorážející Matvej Averočkin. K dalšímu přesnému zásahu poté Moskvě pomohla chyba v domácí obraně, kdy osamocený Jevgenij Gorfinjak ve vyložené šanci v mezikruží nezaváhal. Rusové tedy už po úvodní části vedli o pět gólů a zejména díky brankáři Matěji Halouzkovi nebyl rozdíl ve skóre ještě vyšší.

V čase 28:10 už ale domácí gólman inkasoval pošesté. Parádní dělovkou od modré čáry se prezentoval Pavel Ponomarev a puk z jeho hole dosvištěl až do sítě. O devět sekund později ale Rusy zaskočil Petr Przybyla a ranou na vzdálenější tyč zaznamenal první gól svého týmu. Více už ale Oceláři nestihli a v poslední třetině navíc inkasovali ještě jednou, tentokrát po střele Stivena Sardarjana.

První výraznější šance zápasu patřila Slovanu, v závěru třetiny ale ránu Patzelta od pravé tyče zneškodnila připravená lapačka sparťanského brankáře. Nedáš? Dostaneš. Krátce po návratu z kabin se na brankovišti prosadil důrazný Jakub Červenka a zařídil svému týmu vedení. O necelých deset minut později už Pražané zvedali ruce nad hlavy znovu, to když se k vyraženému puku dostal David Straka a zametl jej do branky. Bratislavští hráči se v zakončení trápili a ke gólu jim nepomohlo ani přečísleni tři na dva, kdy Jendek poslal kotouč pouze do připraveného brankáře. Když se pak navíc v čase 55:29 prosadil dorážející Michal Vitouch, bylo rozhodnuto.

Souboj o první turnajové vítězství ve skupině WERK ARENA nakonec lépe vyzněl pro mladíky z Varů. Už ve třetí minutě využil svou šanci Samuel Šmajda a rozvlnil síť za zády brankáře poprvé. Následně se ve vlastním oslabení z brejku prosadil Dominik Rymon a krátce po návratu z kabin vstřelil třetí gól Petr Houdek, jenž za záda brankáře Dukly umístil odražený kotouč. V polovině utkání se první trefy dočkal také Trenčín, když Roan Buchman dorazil puk do sítě.

Poté si ale Trenčín opět nepohlídal hru v přesilové hře a po proměněném brejku Alexandra Remeše inkasoval popáté. Tim Danielčák po prudké střele snížil na 2:4, Energie ale měla připravenou bleskovou odpověď a Dominik Rymon vrátil Varům tříbrankový náskok. Slovenský tým ale ještě stačil zápas pořádně zdramatizovat. V padesáté minutě přehodil brankáře Energie Daniel Svitač a v závěru proměnil přesilovou hru Šimon Miklovič. Více už ale Trenčín nestihl a z první výhry se tak radovaly Karlovy Vary.

V malé hale si diváci museli na první gól počkat až do času 19:37. V té době se střelou k levé tyči prosadil útočník Josef Krejsa a Vítkovice šly do vedení. V polovině zápasu se Ostravané radovali podruhé, když puk do sítě dopravil Marek Vřeský. Riga sice po trefě Aleksise Ostankovicse z pravé strany snížila na 1:2, více už ale nedokázala. Na začátku třetí části totiž vrátil Vítkovicím pohodlný náskok důrazný Ondřej Cubo a v závěru utkání potvrdil první místo Ostravy ve skupině mini WERK ARENA přesně tečující Martin Kubík.