ARTICLE

REPORT: President Cup - druhý den

Aug 8, 2015 | Daniel Ježek

President Cup pokračuje druhým hracím dnem, ve kterém se rozhodne o složení semifinálových dvojic, později odpoledne poté také o finalistech prvního ročníku. V článku budeme postupně přinášet statistiky, reportáže a ohlasy po jednotlivých zápasech.

CSKA potvrdilo svou sílu a je ve finále

Moskvané, kteří základní skupinou propluli bez sebemenších obtíží, potvrdili svou pohodu také v semifinálovém souboji s Vítkovicemi. Ostravané dokázali svého soka v první třetině ukočírovat, pak se ale ruská mašina rozjela naplno, v prostřední dvacetiminutovce dala pět branek a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. CSKA své vítězství podtrhlo šestou trefou z hole Koreshkova v závěrečné periodě a mohlo slavit postup do zítřejšího finále.

15:30: CSKA Moskva - Vítkovice Steel 6:0 (0:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Kotkov (Komarov), 22. Dolgopyatov, 28. Komarov (Koreshkov), 29. Merkulov (Bilyalov), 35. Komissarov (Dolgopytaov), 52. Koreshkov (Dolgopyatov, Kotkov).

Sestava CSKA: Rybalkin – Oparko, Lebedev, Gusarov, Davtyan, Byshrin, Kalinichenko, Komarov, Gubil – Koreshkov, Merkulov, Kotkov, Komissarov, Bilyalov, Rumyancev, Shklyaruk, Sorkin, Rtischev, Dolgopyatov, Garevskikh, Filippov.

Sestava Vítkovic: Dobeš (Piták) – Bieniek, Bílý, Kuboš, Z. Malík (A), Šulák, Vacula, Vícha, Zapletal – Beránek, Fridrich, Konečný, Kylnar, Mrva, Pastor, Plánka, Vavřík, Vjačka, Vojtovič, Žemba, Paroulek.

Oceláři porazili dosud neporaženou Spartu a jdou do finále!

Druhý semifinálový duel nabídl souboj domácích Ocelářů s dosud neporaženou Spartou. Pražané dominantním způsobem propluli skrz rozbouřené vody skupinových bojů, v semifinále ovšem tvrdě narazili. Slezané předvedli kompaktní výkon, po čtyřiceti minutách drželi pětibrankový náskok. O ten sice v závěrečné periodě přišli, to je ale nemusí vůbec mrzet. Hráči s dráčkem na hrudi zvítězili 5:2 a mohou se tak těšit na finále s týmem CSKA Moskva.

15:30: Oceláři Třinec - Sparta Praha 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Kvasnica (Peterek), 11. Korčák (Tománek, Indrst), 24. Adámek, 27. Michálek (Indrst, Adámek), 30. Raška (Peterek, Kvasnica) – 51. Flidr (Vorobjev), 60. Čížek (Haš).

Sestava Třince: Ochman – Adámek, Patlevič, Michálek, Srníček, Konderla, Homola, Radzienciak, Bulawa, O. Cienciala – Rybnikár, Čmiel, Plandor, Kvasnica, Indrst, Szmek, Pszczółka, J. Cienciala, Korčák, Peterek, Tománek, Marguš, Mikler, Raška.

Sestava Sparty: Škorpík – Bureš, Imlauf, Haš, Havlín, Kumpošt, Mysliveček, Tůma, Vorobjev – Arnošt (C), Čížek, Čech, Čermák, Flídr, Gluzman, Pika, Prymula, Pšenička, Rubeš, Vitouch.

Espoo zaskočilo Minsk tři minuty před koncem

Ve staré Werk Areně se ve stejné době, jako semifinále, rozehrály duely o umístění na konečném 5. - 8. místě. Prvními, kdo vyjel na led, byly týmy Espoo a Minsku. Utkání nabídlo velmi vyrovnaný průběh, hrálo se stylem "každý chvilku tahá pilku". Na první branku se čekalo do patnácté minuty, na svědomí jí měl minský Kalbasin. Dinamo sice dokázalo vyhrát v první třetině, v dalším průběhu hry už ale pouze dotahovalo. Finové dokázali otočit vývoj zápasu během dvou minut, Minsk ještě do stavu 3:3 vždy dokázal odpovědět. Na trefu Eelise Räihy tři minuty před koncem už odpověď nenašel. Espoo tak zítra bude hrát o konečné páté místo, Minsk o sedmé.

15:30: Espoo Blues - Dinamo Minsk 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 27. Karenius (Savolainen), 29. Holm (Puolakka, Jurgens), 49. Puolakka, 57. Räihä (Holm, Häkkinen) – 15. Kalbasin, 41. Pyškajla (Kalbasin, Krylovič.), 49. Čaplin (Jeramejčuk).

Sestava Blues: Ukkonen – Grönross, Häkkinen, Jungara, Juvanen, Keinänen, Mäkinen, Rautiala, Savolainen – Hassinen, Holm, Jurgens, Karenius, Laaksonen, Lindroos, Mäkiaho, Puolakka, Räihä, Tamminen, Väisänen, Vikman.

Sestava Minsku: Bylinskij (Konjuchov) – Kleščyk (A), Maskaljov, Kasinskij, Rusenka, Platonov, Sevastsenkevič, Listopadov, Bakunovič – Kalbasin, Pyškajla (C), Paznjakov, Stěpanov, Kurilovič, Čaplin, Jeramejčyk, Krylovič, Palchovskij, Falba, Hahijev, Fjadosov, Kanavalov.

Energie si zastřílela, Rigu potopila deseti brankami

V posledním duelu druhého dne hraném ve staré Werk Areně proti sobě nastoupily celky Karlových Varů a Rigy. Západočeši vykročili za výhrou a postupem do utkání o páté místo hned v úvodní dvacetiminutovce, když rižského brankáře Šilovse překonali hned čtyřikrát. Energetici pokračovali ve své krasojízdě také v dalším průběhu zápasu, počítadlo přesných tref Karlovarských se nakonec zastavilo na čísle 10. Čtyři branky vsítil Dominik Šedivý. Góly Rigy pak vsítili Patriks Marcinkěvičs a Rudolfs Polcs.

18:15: Energie Karlovy Vary - Dinamo Riga 10:2 (4:0, 1:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 4. Šedivý, 6. Šik (Pištěk, Klejna), 17. Křemen (Zavřel, Maydl), 19. Šedivý, 28. Šedivý (Hudečka), 46. Maydl (Novotný), 48. Černý (Holub), 49. Kursa, 49. Šedivý, 53. Pištěk (Šik) – 40. P. Marcinkěvičs (Grundmanis), 55. Polcs (P. Marcinkěvičs).

Sestava Energie: Kašpar (32. Radosta) – Cankov, Doubek, Kořán, Klejna, Poizl, Ptáček, Kursa, Stejskal, Zavřel – Černý, Holub, Hudečka, Jílek, Jiskra, Křemen, Maydl, Novotný, Šik, Šťastný, Šedivý, Pištěk.

Sestava Rigy: Šilovs (21. Saulgiezis) – Barovskis, Mežnieks, Milbergs (C), Lininš, Brikmanis, Rudzajs, Matejko, Vilcinš, Plostnieks – Konstantins, P. Marcinkevičs, D. Marcinkevičs, Rozmianecs, Jelenskis, Pontags, Grundmanis, Geldners, Prohorenkovs, Raivis Kristians, Polcs, Rudzitis.

Skupinová fáze

Totální dominance Sparty, Pražané neztratili ani bod

V prvním dnešním duelu proti sobě nastoupily Sparta, která vedla tabulku Skupiny B, a běloruský Minsk. Dinamo potřebovalo nutně vyhrát, aby si zachovalo šanci na postup do semifinále. A také v tomto duchu vstoupilo do zápasu. Hráči běloruského celku se v deváté minutě trefou Arseniho Kalbasina dostali do vedení, to ale trvalo jen dvě minuty. Skóre pak srovnal Patrik Prymula. Na další branku se čekalo do poloviny zápasu a jednalo se o trefu vítěznou. Autorem druhé trefy Sparty byl Marcel Čížek. Pražané si své hubené vedení pohlídali až do konce a ovládli skupinu B.

Jaroslav Nedvěd (HC Sparta Praha): "Byl to velmi těžký zápas. Soupeř byl vyrovnaný, dobře bruslil, byl hodně nepříjemný. Byla tam vidět taková ta ruská škola. V první třetině jsme byli horším týmem, kluci zřejmě byli ještě rozespalí. V prostřední části jsme se zvedli, kluci bojovali naplno. Jsem hodně rád, že jsme zápas zvládli a postupujeme z prvního místa. Soupeře pro semifinále si nevybíráme. Koho nám los hodí, proti tomu se připravíme a zabojujeme o postup do finále. Našim přáním je zahrát si finále proti CSKA, před sebou ale ještě máme spoustu práce. Navíc za sebou máme tři těžké zápasy, ta únava se pomalu začíná projevovat. Dáme si dobrý oběd, kluci se z toho otřepou a pojedeme na semifinále.“

8:00: Dinamo Minsk - HC Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Kalbasin (Sevastsenkevič) – 11. Prymula (Pšenička, Čížek), 32. Čížek (Pšenička).

Sestava Minsku: Konjuchov (Bylinskij) – Kleščyk (A), Maskaljov, Kasinskij, Rusenka, Platonov, Sevastsenkevič, Listopadov, Bakunovič – Kalbasin, Pyškajla (C), Paznjakov, Stěpanov, Kurilovič, Čaplin, Jeramejčyk, Krylovič, Palchovskij, Falba, Hahijev, Fjadosov, Kanavalov. Trenér: Artsjom Batvjankov.

Sestava Sparty: Škorpík (Černý) – Bureš, Imlauf, Haš, Havlín, Kumpošt, Mysliveček, Tůma, Vorobjev – Arnošt, Čížek, Čech, Čermák, Flídr, Gluzman, Pika, Prymula, Pšenička, Rubeš, Vitouch. Trenér: Jaroslav Nedvěd.

Čtyřgólový Kvasnica zařídil výhru Třince

Ve svém posledním zápase se Oceláři postavili finskému celku Blues Espoo. Utkání mělo jednoho hrdinu, konkrétně Michala Kvasnicu, který skóroval čtyřikrát, navrch přidal ještě asistenci u čtvrté branky z hole Ivana Korčáka. Šestou trefu Ocelářů obstaral Filip Indrst. Slezané za výhrou vykročili hned v první třetině, ve které si vybudovali dvoubrankový náskok. Prostřední dvacetiminutovka nabídla jediný zásah Blues, postaral se o něj Daniel Mäkiaho. Vedení hráčů s dráčkem na hrudi bylo stále dvoubrankové, v závěrečné periodě jej však svěřenci trenéra Jiřího Raszky rozšířili na pět přesných tref a zvítězili 6:1. Espoo tak bude hrát odpolední duely o konečné páté místo.

8:30: Espoo Blues - HC Oceláři Třinec 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 30. Mäkiaho (Laaksonen) – 8. Kvasnica (Homola), 19. Kvasnica, 24. Indrst, 46. Korčák (Michálek, Kvasnica), 51. Kvasnica, 56. Kvasnica.

Sestava Blues: Torppa – Grönross, Häkkinen, Jungara, Juvanen, Keinänen, Mäkinen, Rautiala, Savolainen – Hassinen, Holm, Jurgens, Karenius, Laaksonen, Lindroos, Mäkiaho, Puolakka, Räihä, Tamminen, Väisänen, Vikman

Vítkovice přetlačily Minsk a jdou do semifinále

Poslední zápas Skupiny B nabídl měření sil mezi rižským Dinamem a Vítkovicemi. Duel dlouho patřil gólmanům, první trefu viděla stará Werk Arena až pět vteřin před koncem první dvacetiminutovky. O tu se postaral vítkovický kapitán Petr Fridrich. V dalším průběhu hry bylo k vidění několik zajímavých šancí, brankáři Nick Malík a Bruno Bruveris ale i nadále předváděli skvělé výkony. Ostravané však přeci jen byli produktivnější, v dalších dvou třetinách přidali po jedné brance a dokráčeli k výhře 3:1. Čestný úspěch Dinama vsítil Rudolfs Polcs. Vítkovice touto výhrou pro sebe uzmuly druhou příčku, v semifinále je čeká CSKA Moskva.

Mojmír Trličík (trenér Vítkovic): "Bruslařsky a v individuálních činnostech jsme byli lepším týmem, než soupeř, který přijel s mladšími kluky a to bylo hodně znát. Oba brankáři podali výborný výkon, na obou stranách byla spousta nevyužitých šancí. Byl to další dobrý přípravný zápas, naše hra se pomalu začíná zlepšovat. Teď nás ale čeká soupeř možná nejtěžší, naše hra bude muset vypadat úplně jinak."

10:45: Dinamo Riga - Vítkovice Steel 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Polcs (Marcinkěvičs D.) – 20. Fridrich (Vjačka, Vícha), 35. Vacula, 41. Konečný (Urban).

Sestava Rigy: Bruveris (Saulgiezis) – Barovskis, Mežnieks, Milbergs (C), Lininš, Brikmanis, Rudzajs, Matejko, Vilcinš, Plostnieks – Konstantins, P. Marcinkevičs, D. Marcinkevičs, Rozmianecs, Jelenskis, Pontags, Grundmanis, Geldners, Prohorenkovs, Raivis Kristians, Polcs, Rudzitis.

Sestava Vítkovic: Malík N. (Dobeš) – Bieniek, Bílý, Kuboš, Malík Z., Raška, Šulák, Vacula, Vícha – Beránek, Fridrich (C), Konečný, Kylnar, Lednický, Mrva, Pastor, Plánka, Vjačka, Vojtovič, Žemba, Urban.

CSKA si na závěr pohrálo s Energií

Třináctibrankovou nadílku přichystali hráči ruského CSKA Moskva pro západočeskou Energii Karlovy Vary. Rusové se hned od úvodních minut chytili kormidla zápasu a to nepustili až do jeho závěru. CSKA vedlo po dvou třetinách 8:0, v závěrečné dvacetiminutovce ještě přidalo pět branek a upravilo tak konečné skóre na 13:0. Po dvou brankách si v zápase připsali Nikita Rtischev, Leo Komissarov, Vladimir Kotkov, Yurij Shklyaruk a Maxim Sorkin.

11:15: CSKA Moskva - Energie Karlovy Vary 13:0 (4:0, 4:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 5. Rtischev (Dolgopytaov, Komarov), 13. Shklyaruk (Merkulov), 19. Sorkin (Filippov), 20. Komissarov (Dolgopyatov, Rtischev), 25. Dolgopyatov (Rtischev, Komissarov), 30. Komissarov (Oparko, Dolgopyatov), 34. Lebedev, 38. Merkulov (Garevskikh), 43. Sorkin (Rumyancev, Filippov), 51. Rtischev (Komissarov), 52. Kotkov (Koreshkov, Gusarov), 58. Kotkov, 59. Shklyaruk (Dolgopyatov, Sorkin).

Sestava Energie: Kašpar – Cankov, Doubek, Kořán, Klejna, Poizl, Ptáček, Kursa, Stejskal, Zavřel – Černý, Holub, Hudečka, Jílek, Jiskra, Křemen, Maydl, Novotný, Šik, Šťastný, Šedivý, Pištěk.

Turnaj je spolufinancován Moravskoslezským krajem.